lma001g_1

Kamerka samochodowa – bardzo przydatne urządzenie

Kamerki samochodowe wkradły się na nasz rynek nie tak dawno temu. Moda na nie nadeszła ze Wschodu, gdzie większość samochodów ma je zamontowane już od dawna. Dzięki posiadaniu tego urządzenia możemy łatwo wykazać kto spowodował wypadek lub pokazać naszą jazdę przez ciekawe miejsca znajomym i obecnym ludziom z Internetu. W sieci można znaleźć coraz więcej nagrań pochodzących właśnie z kamerek samochodowych.

Co jest ważne przy zakupie kamery?

Część występujących na rynku kamer samochodowych posiada wbudowany akumulator, który trzeba ładować. Jak nietrudno się domyślić, takie rozwiązanie nie sprawdzi się na długich trasach. Dzięki wybraniu sprzętu, który można podłączyć do gniazda zapalniczki lub USB możemy dłużej nagrywać filmy. Oszczędzimy sobie w ten sposób stresu o to, że w naszym urządzeniu wyładuje się bateria właśnie wtedy, gdy będziemy najbardziej jej potrzebować.

rz11

Bardzo ważna jest dla nas jakość nagrywanego materiału. Nie chcemy oglądać nagrań, które są słabe jakościowo. Męczymy się mając przed oczami takie filmy. Wiedząc o tym, producenci oferują nam kamery nagrywające obrazy w jakości Full HD. Jest to szczególnie istotne, gdy nasze nagranie będzie miało zostać użyte jako materiał dowodowy w sprawie oceny wypadku drogowego. Dlatego właśnie tak ważnym jest, by zobaczyć wszystko ze szczegółami. Pozwoli to bezbłędnie odczytać tablice rejestracyjne samochodu, który spowodował wypadek na drodze.

Co ciekawe, na rynku istnieją też modele, które dają możliwość rozszerzenia pamięci. Można także zastosować system zapisu w pętli. Na większości kamerek samochodowych istnieje możliwość rozszerzenia pamięci aż do 64 GB. Dzięki temu, że w urządzeniu został zastosowany system pętlowy, najnowsze nagrania są nadpisywane na najstarszych wtedy, gdy skończy się wolne miejsce w pamięci.

Kamera samochodowa – gadżet, który wcale nie jest taki drogi

Na półkach dzisiejszych sklepów z akcesoriami samochodowymi możemy znaleźć wiele różnych modeli kamer, których ceny zaczynają się od 100 złotych, a  kończą nawet na kilku tysiącach. Jeśli chcemy nabyć całkiem przyzwoitą kamerę powinniśmy liczyć się z tym, że będziemy musieli za nią zapłacić około 300-400 złotych.