dentysta

Zapobieganie próchnicy i mycie zębów

Oprócz pielęgnacji jamy ustnej, kilka praktyk żywieniowych może skutecznie zabezpieczyć Cię przed ubytkami. Z pewnością pomoże Ci zdrowa żywność, taka jak świeże owoce, warzywa, sery i inne produkty mleczne. Dentysta ze Szczecina zaleca, byś nie pił słodzonych napojów, ponieważ zawierają cukier, który może powodować ubytki jamy ustnej. Unikaj częstego podjadania i napojów innych niż woda w ciągu dnia, aby uniknąć wprowadzania do zębów kwasów tworzonych bez bakterie.

Działania stomatologa

Ponieważ żadne objawy nie są związane z wczesnym stadium powstawania ubytków, należy udać się do dentysty, raz lub dwa razy w roku na czyszczenie i badania. Ważne jest, aby znaleźć i zatamować punkty zapalne w zębach, zanim rozwiną się w poważny problem. Ponadto jeśli występują bóle zębów i nadwrażliwość, udaj się na wizytę dentystyczną jak najszybciej. Pamiętaj, że próchnicę powoduje przede wszystkim brak higieny ustnej i jedzenie niezdrowej żywności. Stomatolog z gabinetu http://stomatolog-szczecin.net/ zwraca uwagę, że próchnica może mieć bardzo poważne konsekwencje, natomiast ćwiczenia prawidłowej techniki mycia zębów mogą znacznie zmniejszyć ryzyko. W przypadku, gdy trzeba szczególnie traktować profilaktykę jamy ustnej, dentysta może doradzić, co zrobić, aby utrzymać zdrowe zęby. Myjesz zęby, ale nie robisz tego prawidłowo?

Jak odpowiednio zadbać o zęby?

stomatologPamiętaj, by trzymać szczoteczkę pod niewielkim kątem w stosunku do zębów i wykonywać szczoteczką krótkie ruchy do przodu i do tyłu. Pamiętaj, aby odświeżyć wewnętrzne i żujące powierzchnie zębów, a także język. Unikaj intensywnego szczotkowania lub ostrych włókien szczoteczki, która może podrażniać dziąsła. Lub używaj szczoteczki elektrycznej. Tak czy inaczej, myj zęby co najmniej dwa razy dziennie: rano i przed pójściem do łóżka. Dentysta ze szczecińskiego gabinetu zaleca, byś umieścił szczoteczkę pod kątem 45 stopni wzdłuż linii dziąseł. Przesuń szczoteczkę tam i z powrotem i powtórz dla każdego zęba. Szczotkuj następnie wewnętrzną powierzchnię każdego zęba używając tej samej techniki co poprzednio, do tyłu i do przodu. Później wyczyść powierzchnię żującą (znajdującą się na górze) każdego zęba. Wymyj tylną powierzchnię wszystkich zębów.

Porady dentystów

Pamiętaj, że jeśli chcesz usunąć bakterie powodujące nieprzyjemny zapach, należy odświeżyć również swój język. Stomatolog twierdzi, że te cztery kroki są najlepszymi i najprostszymi sposobami, które pomogą Ci zapamiętać, jak dbać o swoje usta, zęby i dziąsła. Szczotkuj co najmniej dwa razy dziennie pastą z fluorem co najmniej dwie minuty, a zwłaszcza z samego rana i przed snem. Nitkuj codziennie – najczęściej przed snem. Ogranicz liczbę jedzonych przekąsek w ciągu dnia. Odwiedzaj gabinet stomatologiczny co 6 miesięcy, aby skontrolować i wyczyścić zęby.