dentysta

Leczenie stomatologiczne – niuanse

Nasz aparat gębowy jest stosunkowo nowoczesny ewolucyjnie. Z biegiem lat zyskaliśmy możliwości przystosowawcze do pożywienia zarówno zwierzęcego jak i roślinnego. Do pozostałości po naczelnych niewątpliwie możemy zaliczyć tak zwane ósemki, które często są dla nas prawdziwą zmorą.

stomatologia   Kultura jamy ustnej

Ze wszelkimi problemami z zębami, pomoże nam prowadzić sobie stomatolog szczecin. Leczenie zębów jest o tyle ważne, iż okolica jamy ustnej komunikuje się pośrednio poprzez podstawę czaszki z jamą czaszki, co może powodować przeniesienie groźnych infekcji na obszar ośrodkowego układu nerwowego. Obszar łęgów zębodołowych górnych i dolnych- są to fragmenty szczęk i żuchwy, leży w tak zwanym „trójkącie śmierci”, czyli w specyficznym układzie naczyniowym, który komunikuje się z naczyniami mózgowymi, a także zatokami opon twardych. Wraz z ewolucją u człowieka wykształciło się silne unerwienie zębów, jako swoista obrona przeciwko patologiom związanym z chorobami zębów, przyzębia, czy zakażeniami błon śluzowych.

Doświadczony stomatolog

Dentysta najczęściej przyjmuje pacjentów z silnymi bólami zębów, który najczęściej spowodowany jest patologią w obrębie jamy ustnej. Ten ciężki do zaakceptowania przez nas sposób informowania o schorzeniach jest gwarancją bezpieczeństwa naszego ustroju przed zakażeniami o etiologii stomatologicznej. Zęby na szczęce, jak i żuchwie unerwione są poprzez nerwy zębodołowe górne, jak i odpowiednio dolne. To niezwykle mocne unerwienie wywodzące się ze zwoju Gassera daje tak silną impulsację do ośrodków nerwowych, sprawiając bardzo silny i niepokojący ból. Każdy gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w środki znieczulające, które pozwolą przeprowadzić leczenie z jak najmniejszym cierpieniem dla pacjenta. Ingerencja w obręb zębów nie ogranicza się wyłącznie do leczenia zmian próchnicznych, lecz także do poprawiania ulokowania zębów w zębodole. Leczeniem wad zgryzu i zestawienia zębów zajmuje się ortodonta, który działa najczęściej poprzez umieszczenie w jamie ustnej tak zwanego aparatu, który ma przywracać poprawne ustawienie uzębienia.

Regularne wizyty

Stomatolodzy oferują też inne usługi, jak choćby coraz popularniejsze wybielanie zębów, które pozwala poprawić wygląd uzębienia. Jest to także sposób leczenia defektów, które są bezpośrednio jatrogenne- jak na przykład stosowanie u ciężarnych tetracyklin, co osłabia znacząco zębinę i powoduje żółtawe zabarwienie szkliwa. Najlepszy dentysta szczecin pomoże nam poprawić stan naszego uzębienia oraz zaproponuje odpowiednią profilaktykę anty-próchnicową i przeciwko paradontozie, która dotyka coraz szersze grono pacjentów.