e-palenie

E-papierosy i mity

E-papierosy przyjęły się dzisiaj do naszego środowiska. Są one lepszą alternatywą niż tradycyjny papieros, którego substancje były groźne dla naszego zdrowia czy życia. Użyteczność takiego elektronicznego papierosa jest niewątpliwie większa niż w przypadku tradycyjnych fajek dlatego też nic dziwnego, że bardzo dużo osób przerzuciło się właśnie na tego typu rozwiązania. Oczywiście, im dalej las tym więcej drzew, ponieważ z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej mitów na temat elektronicznych papierosów. Pamiętajmy aby jednak w je nie wierzyć, ponieważ są one tylko informacjami, które od czasu do czasu się pojawiają.

Czy przez e-papierosa można się utopić

e-papierosWydaje się to być absurdalna rzecz, ale mimo wszystko wystarczy popatrzeć na badania, które przeprowadzane były za granicą. Ktoś tam nawet wysnuł wniosek, że e-papierosy mogą doprowadzić do tego, że w płucach zacznie zbierać się woda. Na szczęście jednak biologia oraz anatomia człowieka bardzo łatwo pozwala obalić ten mit z tego względu, że ludzkie płuca nie są w stanie zbierać wody, przez co logiczne jest, że e-palacz nie może się utopić. Oczywiście na temat papierosów pojawiły się też bardziej wyszukane mity. Jeśli ktoś przegląda internet to w sieci powstało naprawdę wiele różnych stron, czy też for poświęconych właśnie e-papierosom. Na niektórych z tych wspomnianych stron pojawiła się taka informacja, że osoby palące regularnie e-papierosy mogą przedawkować nikotynę, która znajduje się w liquidach. W praktyce możemy się domyśleć, że faktycznie w tej odmianie papierosa jest zdecydowanie większa ilość nikotyny, ale mimo wszystko choćbyśmy chcieli nie sposób jej przedawkować. Przyjmuje się, że śmiertelna dawka nikotyny to wartość do 60 mg. Najmocniejsze e-papierosy mają w sobie jednak do 25 miligramów nikotyny na mililitr danej substancji.

Liqiud tak szybko się nie zużywa

Liquid to nie woda w ciągu 24 godzin jesteśmy w stanie maksymalnie zużyć do 2 mililitrów pojemności, czyli około 50 mg nikotyny. Jednak, żeby zużyć tyle liquida potrzebowalibyśmy na to wszystko parę godzin, więc, skoro nie jesteśmy w stanie tego fizycznie przyjąć na raz nie ma zagrożenia zatruciem. Pamiętajmy, że mity pojawiają się często i to przy okazji różnych produktów. Bardzo często ludzie boją się nowych rozwiązań, przez co wymyślają własne teorie spiskowe. Jednego możemy być pewni e-papieros jest zdrowszy niż tradycyjne palenie i nikt nie jest w stanie tego podważyć, ponieważ nie szkodzimy już innym najwyżej tylko sobie. Tak czy siak, jest to dobra alternatywa.